Akce se koná ve čtvrtek od 19 hodin v hronovském Jiráskově divadle. Výtěžek organizátorky věnují čtrnáctileté Klárce Klimešové, která je imobilní. Dívky se rozhodly, že formou benefičního programu přispějí dívce na nový vozík. Studentky akci pořádají v rámci projektu Malé granty. Ten vyhlašuje občanské sdružení AISIS a financuje Fond T–Mobile.

Pořad Trocha naděje byl vybrán mezi deseti studentskými projekty zdravotnické školy, která na ně dostala 66 tisíc korun.

Součástí programu, který dnes začne v hronovském Jiráskově divadle od 19 hodin, budou ukázky Break dance, Elshek-Hip Hopu, Stress-disco tance. Zájemci uvidí show s exotickými zvířaty, vystoupí Mini houslistka (revival Vanessa May, čtrnáctiletá slečna hrající na housle) a Mini bubeník (pětiletý chlapec hrající na bubny) i Míša Nosková, Michal Michalec, Jaroslav Parči a Klára Zaňková (účastníci SuperStar) a řada dalších. Programem provází Dan Holovský.

Klára Klimešová (narozena 11. 2. 1994 Hradec Králové)

Klárka se narodila v 8 měsíci těhotenství, vážila 1740g a měřila 34 cm. Při porodu nastaly komplikace, které způsobily její přidušení a hlavně došlo k zalití obou dvou mozkových komor. Vzhledem k těmto komplikacím nastala její celoživotní diagnóza – DMO spastická kvadruparéza. (postižení svalů všech čtyř končetin, které jsou ztuhlé a trvale stažené)

V inkubátoru si ještě 2 měsíce poležela, ale to nebyl její poslední pobyt v nemocnici.
Za svůj krátký život strávila v nemocnicích a léčebnách spoustu dnů i nocí a vždy v doprovodu svých rodičů.

Už po půl roce života jí čekala první operace očí, která se opakovala znovu po roce
(diagnóza nejvyšší strabismus).

Po oslavě svých 3. narozenin nastoupila na první operaci, která se uskutečnila v Novém Bydžově u MUDr. Charváta. Byla to operace měkkých tkání obou nohou a její tělo navštívilo 46 stehů.

Snaha doktorů, aby Klárka časem stoupla na své nožičky byla tak veliká, že ve svých 6 letech podstoupila velmi obtížnou operaci kyčlí a pánve. Po roce jí vyndali dráty i šrouby, které potvrdili, že operace byla úspěšná! Ale i přesto, že pro Klárku to znamenalo několik týdnů v sádrovém lůžku, bohužel nepomohla. Její zádové svalstvo neudrží pánev.

Nyní je Klárce již 14 let a v dubnu jí čeká další velice těžká kostní operace bérce, která se uskuteční v Jičíně a bude jí operovat opět MUDr. Charvát. Klárka bude uvězněna na 10 týdnů do sádry hlavně proto, aby jí její chodidla umožnila alespoň na chvilku (třeba při ranní hygieně) vertikální polohu.

Po 13 letech rehabilitace a denního cvičení s maminkou nemá šanci na chůzi.

Její rodiče by z ní rádi vychovali šikovného vozíčkáře.