Bazény na koupališti už září čistotou a jsou téměř připravené pro rekreanty. „Když se udrží teplé počasí, tak otevřeme podle oficiálního termínu, tedy v sobotu 7. června,“ prozradil včera správce areálu Rostislav Toman. Během zimy došlo k opravě dna regeneračního bazénu ve tvaru laguny. Lokálně byly opraveny také stěny plaveckého bazénu, kde jako každoročně opadaly dlaždičky.

„Všechny nezbytné závady se zkrátka řeší, aby mohla být zahájena letní sezona,“ dodal správce. Letos to bude již deváté léto, kdy městské koupaliště otevírá své brány veřejnosti. Připomeňme, že od počátku má město problémy s firmou VCES. Dosud se s ní totiž soudí o nekvalitně odvedenou práci, spor není vyřešen.

Včera bylo zahájeno sekání trávy na opalovacích plochách, je napuštěný plavecký a dětský bazén a zítra začne napouštění laguny. Jen pro představu: 960 kubíků vody tam nateče za dva dny a noc. Zatímco v počátečních letech provozu se na koupališti lidé rekreovali i v záříjovém babím létu, nyní se na podzim už neotvírá. „Rána bývají v září chladná a vytápění vody by se finančně pro vysokou nákladnost nevyplatilo,“ vysvětlil Toman. S návštěvností koupaliště je to dost vrtkavé. Když rtuť teploměru nevystoupá vysoko nad dvacítku, je areál poloprázdný. „Podle zkušeností mohu říct, že ze dvou třetin tvoří návštěvnost zahraniční hosté. Hlavně Poláci,“ přiblížil správce.

O městském koupališti se traduje, že tam každý mluví o každém. Klasická drbárna. „Jo, to se říká. Ale je to legrační. Trutnováci se seberou a jedou kvůli tomu na koupaliště do Dvora Králové, kde se zase všichni navzájem sejdou,“ smál se Toman.

Plovárna sice letos o pět korun podražila, přesto v republice patří k těm levnějším. Celodenní pobyt přijde dospělého na 55, od 15 hodin na 40 a od 18 hodin na 25 korun. Novinkou je letos vstup zdarma na skluzavku, kde dosud jedna jízda stála dvě koruny. Jízda na 96 metrů dlouhém toboganu stojí 5 korun. Podobně jako loni, bude zájemcům k dispozici fitbox a spinning. Všechny bazény jsou vyhřívané. Laguna a dětský bazén na 27 a plavecký bazén na 26 stupňů.