Novák byl už minulý týden mezi uchazeči horkým kandidátem. „Je pravda, že jsem se výběrového řízení zúčastnil, ale ovýsledcích nechci spekulovat,“ uvedl před chvílí. Odmítl isdělit důvod, proč zčela národního parku míní odejít. „Na vysvětlování je čas, dokud ministr neřekne výsledek oficiálně,“ řekl. Již od čtvrtka se spekuluje, že právě Novák včele Lesů ČR bude.

Své otom vědí ina ministerstvu životního prostředí. „Máme informace, že Jiří Novák ve výběrovce zvítězil. Již několik dnů víme, že budeme muset hledat nového šéfa parku,“ řekl mluvčí Ministerstva životního prostředí ČR Jakub Kašpar a dodal, že zatím nebylo rozhodnuto, zda bude nový ředitel jmenován, či zda se ministerstvo rozhodne pro výběrové řízení.

„Ze zákona to nemusíme, ale přikláníme se ke druhé variantě. Kandidátů, odborníků na tento post, je vČeské republice spousta. Slyšel jsem už vtéto souvislosti různá jména, ale komentovat nebudu ani ta, co jsem ještě neslyšel,“ dodal Kašpar. Reagoval tak na spekulace, které vKrkonoších kolují, že zájem ofunkci ředitele parku má například krajinný ekolog Pavel Klimeš zHorního Maršova.