Dominantu centra čeká celková oprava, včetně nového pozlacení ozdob. Náklady na práce, které mají být hotovy do léta, budou činit necelých osm set tisíc korun. Významná památka byla dlouhou dobu jedinou dominantou náměstí. Před dvěma roky ji doplnila kašna se Zábojem, kterou sem přestěhovali ze starého hřbitova.

Mariánský sloup si opravu určitě zaslouží. V posledních letech se stal nejméně ve třech případech místem dopravní nehody. Většinou se jednalo o špatně zabrzděná auta. Ta se ze strany od Staré radnice rozjela a narazila do ochranného plotu u památky. Své dělá také vliv životního prostředí na povrch kamenné památky.

Zatím poslední oprava se uskutečnila v devadesátých letech. Jednalo se především o pozlacení kovových ozdob, doplnění chybějících částí a ošetření povrchu jednotlivých plastik. Okolí bylo také osázeno lavičkami, které dnes slouží pro odpočinek občanů města i turistů.

Mariánský sloup na Masarykově náměstí je dílem barokního sochaře Jiřího Procházky a vznikl v letech 1750 až 1753. Centrální sloup je spojován s projevy díků za záchranu města před hrůzami morových ran. Obklopuje ho šest soch, které znázorňují sv. Františka Xaverského, Jana Nepomuckého, Norberta, Ignáce, Jakuba a Jana Křtitele.