Sešli se v hojném poču, který neměl daleko do stovky, v hospodě U Kubečků. Dříve narození v obci vůbec nezahálejí a mnohým by věk sotva někdo hádal. Společně s vrstevníky ze Svobody nad Úpou, kteří si na oslavu dokonce najali autobus, si užívali tanečního odpoledne, které doplnila vystoupení dětí ze školy i školky. Klub důchodců v Mladých Bukách navštěvuje 76 žen a 17 mužů. „Dneska jsme ženám k svátku přinesli místo kytičky jako dárek čokolády. Určitě si naši pozornost zaslouží.

Posezení s tancem organizujeme každý rok. I na Mikuláše,“ komentoval oslavu Miroslav Šimon, který je vůdčí osobností aktivních důchodců. „Nechce se nám jen nečinně sedět doma, tak pořád něco vymýšlíme. Jezdíme na zájezdy, scházíme se na různých akcích nebo v místní, dobře vybavené klubovně i několikrát do měsíce. Máme tam tři počítače, na kterých sám učím zájemce v našem kroužku pracovat, protože s výpočetní technikou umím zacházet ještě ze svého původního zaměstnání. Je hodně těch, kteří to chtějí umět.

Řada žen se v klubovně zabývá ručními pracemi, někdy si tam něco upečou, rozdají recepty. Hodně nás podporuje obec. Každoročně přispívá na činnost částkou 40 tisíc korun,“ ocenil Miroslav Šimon. Že se bavit umějí, ukázaly členky klubu vzápětí na tanečním parketu, který se hned s prvními skladbami zaplnil. I když mužů se sešlo na oslavě MDŽ nedostatek, ženy si z toho nic nedělaly. Ukázaly, že rozhodně nepatří do „starého železa“ a že se umějí odvázat.