Ta se totiž dostala do užšího výběru čtyř měst Libereckého kraje a nyní městská policie dopracovává projekt na tři až čtyři kamerové body. „Je to ve stádiu příprav. Probíhají konzultace s ministerstvem vnitra. Do poloviny února musí být projekt připraven,“ informoval velitel městských strážníků Pavel Zelinka.
Na více než milion a půl nákladné investici by se dvacetiprocentním příspěvkem spoluúčastnilo i město.


O zavedení kamer do ulic se Jilemničtí snaží delší dobu. Na dotační tituly se pokoušeli dosáhnout již v minulých letech, avšak neúspěšně. „Žádost jsme podali už v roce 2005, ale bohužel nebyla schválena,“ dodává Zelinka.

 

Výraznější rozvoj se letos nekoná


Rozšířit stávající bezpečnostní systém o další tři kamerové body chtěla rovněž městská policie ve Vrchlabí. Krajský příspěvek ve výši zhruba 700 tisíc korun se jich však v tomto roce týkat nebude. „Letos na dotaci nedosáhneme, byla vybrána jiná města. Pokusíme se dát žádost na příští rok, budeme tak mít i více času se na to připravit,“ uvedl velitel místní jednotky Milan Čivrný. Momentálně na pořádek v ulicích dohlíží čtyři kamery. V příštích dvanácti měsících tedy podle původních plánů ve Vrchlabí přibude pouze jedno zařízení. Cena „kamery“ je 250 tisíc korun.