Klání je součástí projektu Vlídná nádraží, který uskutečňuje občanské sdružení Asociace Entente Florale CZ – Souznění s účastí partnerů. Mezi nimi jsou České dráhy. „Příjemných nádraží je po celé republice celá řada. Cílem soutěže je tyto stanice najít a všechny, kdo se na jejich dobrém stavu podílejí, po právu odměnit,“ konstatoval vedoucí projektu Pavel Bureš. Z nominací podle pořadatelů vyplývá, že lidé dávají přednost starším stanicím, ze kterých dýchá nostalgie a vlídnost. Trutnovský úspěch není dílem náhody. Hlavní nádraží má za sebou zásadní rekonstrukci.

Objekt z roku 1871 chátral a boj o jeho obnovu trval několik let. Kompletní modernizace si vyžádala investici ve výši 27 milionů korun a částečně pomohlo penězi i Město Trutnov z rozpočtu. Všechny prostory pro cestující jsou zmodernizovány. Odbavovací hala, informační centrum i čekárna vypadají kulturně, jsou udržovány v čistotě. Došlo k jejich propojení a jsou zabezpečeny elektronicky. Nově byl vydlážděn peron, jsou zde kvalitní toalety pro klienty a nové sociální zařízení pro zaměstnance.

Důležitá je i snaha o zajištění bezpečnosti cestujících. Nádraží hlídá šest kamer. „Řadu dřívějších problémů jsme vylepšením prostředí stanice eliminovali. Od kolaudace například nemám stížnosti na bezdomovce, nepřístojné chování nebo nepořádek,“ upozornil vrchní přednosta stanice Milan Ondráško. Pro své nádraží mohou lidé z regionu hlasovat na emailu nejkrasnejsinadrazi@cd.cz