Pětapadesátiletý odborník se do Vrchlabí vrací po téměř čtyřech letech. „Mým cílem je především udržet dostupnost zdravotní péče pro občany regionu Vrchlabska a zabránit hrozbě přeměny nemocnice na nezdravotnické zařízení,“ uvedl už ve středu hned po svém jmenování. Pokud se nemocnici během příštích měsíců nepodaří ekonomicky stabilizovat, majitel uvažuje o zrušení špitálu ve městě.


Čerstvě jmenovaný ředitel hodlá jednat s pojišťovnami i s místní radnicí. „Město si musí uvědomit, že bude investovat nejen do hokeje, ale i do zdravotnictví. Já si myslím, že se domluvíme,“ tvrdí sebevědomě Dryml.

Na všechny změny má pouhých 9 měsíců. Příští rok totiž za ČSSD kandiduje do krajského zastupitelstva a senátu. „Právě kvůli volbám mám kontrakt jen na tři čtvrtě roku,“ dodal někdejší náměstek ministra zdravotnictví Davida Ratha. Nemocnici přebírá po Josefu Šimurdovi, který vrchlabské zařízení po pětiměsíční anabázi opustil v říjnu. Až do středy soukromý špitál vedli majoritní vlastník Alexandr Seidl a jednatel Zbyněk Cejnar.