Vzhledem k tíživé ekonomické situaci se vedení špitálu dubnovým dopisem obrátilo na zastupitele se žádostí o stálou finanční dotaci, a to ve stejné výši, kterou město ročně vynaloží na provoz zimního stadionu. Zastupitelé sice ve středu vyjádřili „morální“ podporu pro zachování zdravotnického zařízení ve městě, finační spoluúčast na chodu nemocnice však takřka jednohlasně (poměr hlasů 18 : 1) odmítli.

„Město se k nemocnici chová jako každý jiný sponzor. Sponzorsky jsme nemocnici v minulosti pomohli zhruba ve výši 3, 5 milionu korun. Žádost o trvalou finanční podporu je však pro mě v tuto chvíli nepřekonatelná záležitost. Není povinností města zachraňovat krachující firmy,“ uvedl starosta Jan Sobotka. Podobně své „ne“ zdůvodnili také další zastupitelé. „Je nesmysl, aby město přispívalo na soukromý subjekt. To samé tady za chvíli můžeme řešit s dalšími firmami,“ řekl například Jiří Severýn.

„Děláme péči pro lidi jako každá jiná nemocnice. Každá nemocnice v okolí nějakou podporu dostává. Tady se nedostává nic,“ uvedl ve středu Hubert Waněk, zástupce ředitele pro lékařskou péči.