Restauace a jídelna důchodců na Nivách končí k 30. červnu provoz. Rozhodlo o tom město. Podle nového zákona o poskytování sociálních služeb z 1. ledna může totiž teplé jídlo dotovat jen v případě dovážky domů.
„Už v březnu jsme byli vyzváni kontrolou z Královéhradeckého kraje, abychom zákon dodržovali,“ řekl místostarosta Tomáš Hendrych. Do jídelny dochází zhruba osmdesát důchodců. „Zánik se nám nelíbí. Jídlo jinde přijde dráž. Tady stojí 40 korun. Každodenní oběd byl pro nás i společenskou událostí, bude nám to chybět,“ postěžovali si lidé.
„Klubovnu v objektu zachováme. Kuchyň a jídelnu musíme zrušit. I proto, že v ní nevyhovuje technologie a obnova by přišla na 3 až 5 milionů korun. V lokalitě je o cenově dostupné stravování postaráno. Jsou tu školní jídelny, buduje se moderní stravovna na gymnáziu. Počítáme i s novou kuchyní po dostavbě domova důchodců,“ upozornil Hendrych. Lidé mohou nabídky využít. Ve školách se uvaří i 250 obědů, které dováží pečovatelská služba. Pro objekt na Nivách, postavený kdysi v akci Z, hledá město další využití.