Ta organizuje společný sraz absolventů. Od včerejška mohou zájemci na speciálním webu www.ssis.cz/jubilejni sledovat postup přípravných prací. Bude se jednat o skutečně velkou akci. „Oslavy by měly začít vystoupením Hany Zagorové v Hankově domě, připravujeme průvod městem po třídách od školy k Hankovu domu, společenský večer a bohatý doprovodný kulturní program. Bude také připraven obsáhlý a výpravný almanach. Všechny dostupné písemné materiály z historie školy převádíme do počítačové podoby a postupně je budeme zveřejňovat,“ informoval ředitel školy Petr Vojtěch.

Do programu je začleněna i výstava v Městském muzeu s názvem Škola před sto lety. Součástí expozice jsou nejstarší dokumenty z historie obou škol. V kině se budou promítat unikátní filmy z minulosti a současnosti školy. Na třech místech se potom uskuteční společenský večer.

Přestože se akce koná až v září, práce jsou v plném proudu. Konalo se například setkání vedení školy se zástupci jednotlivých tříd. Ve škole je možné si už nyní vyzvednout přihlášku na sraz, možné je také přihlásit se přes počítač. Protože oběma školami prošly stovky absolventů, lze očekávat na podzim velkou společenskou událost, kterou bude žít nejen samotné vzdělávací zařízení, ale doslova celé město.