Záměr vybudovat ve městě tzv. západní obchvat není ve skutečnosti novinkou. O možnosti ulehčit městskému silničnímu provozu hovořila před nedávnem místostarostka Hana Horynová při Dni s Deníkem. Občané se nyní dotazovali na podrobnosti.
Tady jsou: Samotný návrh je starý několik let. „Nejedná se o nic převratně nového. Nápad je převzat z minulých územních plánů před sametovou revolucí,“ tvrdí Horynová. S nápadem počítá i nejnovější územní plán. „Pozemky se stále drží, aby byla rezerva na případnou realizaci. Až na výjimku na nich nestojí žádné budovy,“ říká místostarostka.
Začátek více než 1,5 kilometru dlouhého obchvatu je naplánován u autolakýrny na Bojišti. „Povede za obytnými domy a hřbitovem, kolmo protíná Volanovskou silnici a areál Siemensu. Do lokality nad Horakem se bude napojovat až téměř na výjezdu z Trutnova,“ vysvětluje Horynová.
A peníze? Stavba by při dnešních cenách stála přes 15 milionů korun. Město ale zatím stavět nehodlá. „Ve směru na hory se zatím netvoří kolony nebo zácpy jako třeba ve směru na Náchod, kde je ten problém v současné době větší,“ dodává místostarostka.