Dívka utekla a hned celá vyděšená informovala o události svou třídní učitelku v Základní škole Rudolfa Frimla. „Okamžitě jsme volali policii. Kriminálka záležitost prověřuje a slíbila, že bude monitorovat školu i její okolí,“ uvedla k věci ředitelka Jitka Libřická. Z výslechu dalších dětí ve škole vyplynulo, že se v oblasti České čtvrti zřejmě pohybuje muž, který se rád svléká.

Někteří žáci ho v poslední době viděli. „Pedagogové o podezřelém chování neznámého muže informovali rodiče. Vyzvali jsme je, aby své děti, zvláště ty menší, radši vodili do školy osobně, dokud nebude podezřelý muž zadržen,“ dodala Libřická. To, že se po Trutnově pohybuje zřejmě exhibicionista, potvrdil dnes policejní mluvčí Udo Ertner. „K pachatelovu chování mohu podle svědectví potvrdit, že se obnažuje v oblasti genitálií.

Pracovníci Služby kriminální policie a vyšetřování Trutnov se tomu intenzivně věnují. Za policii bych požádal, zda by si lidé mohli více všímat podezřelých lidí v okolí škol a v případě jakéhokoliv zjištění takové osoby ihned kontaktovali linku 158. Budeme vděčni za každou informaci,“ konstatoval Ertner. Policisté na podezřelého upozorňují i v dalších školách a školkách. V Novodvorské, kde mělo k neobvyklému kontaktu vůči holčičce dojít, už o věci rovněž vědí. "Jsme ve střehu. Samozřejmě, že máme z takových věcí strach a je to nepříjemné. Děti hlídáme stejně, jako jindy. Přebíráme je od rodičů nebo zmocněnců a zase jim je odpoledne vracíme,“ sdělila ředitelka Vladimíra Priputenová.