„Jako majitel hokejového klubu jednoznačně odmítám napadání ze strany ředitele soukromé nemocnice, že město podporuje hokej a nemocnici ne. Město se finančně podílí na provozu zimního stadionu. Ta podpora nastala ve chvíli, kdy jsem klub dotáhnul do 1. národní ligy a kdy jsme dosáhli nějakého úspěchu,“ říká Petr Dědek.

Dotace města, které je zároveň spolumajitelem klubu, vloni činila přibližně 5, 5 milionu korun. Částka tvoří zhruba čtvrtinu rozpočtu HC Vrchlabí. Ještě nedávno se přitom finanční výpomoc města pohybovala v řádech statisíců korun. „Nelze to nazývat slovy, že město platí hokej ve Vrchlabí. Ta kritika není na místě,“ dodáva Dědek. Podle něj je navíc Vrchlabí jediným městem, kde se o zimní stadion stará hokejový klub. Halu ve Fügnerově ulici, která je majetkem města, vedle hokejistů využívá také vrchlabská veřejnost a školy.

Místní radnice si kritiku ze strany vedení nemocnice vysloužila zejména poté, co zastupitelé na posledním zasedání odmítli podpořit žádost špitálu o trvalý finanční příspěvek. „Každé město v České republice mimo Vrchlabí se snaží svoji nemocnici udržet. Já jsem zcela jednoznačně pro to, aby se podporoval i hokej, ale nemůže se podporovat hokej a nemůže se zároveň nepodporovat nemocnice,“ uvedl minulý týden ředitel zdravotnického zařízení Vladimír Dryml.

Spolumajitel špitálu Alexandr Seidl tak nyní zvažuje, že areál nemocnice využije komerčně.