Co je největším problémem trutnovského basketbalu? (otázku poslal Franta Lampa)
Limit financí. Chceme určitě pokračovat v medailových ambicích, chceme postoupit z poháru FIBA. Jinak zásadní problém nevidím.

Jak jste byl spokojen se zahraničními posilami, které v Trutnově od začátku sezony postupně působily? (Petr)
Julka, určitě výborný hráč, který nám hodně pomohl k medaili. Nallini, hráč, který nás nejvíce zklamal, Casé, hráč, který ač neměl takovou výkonnost, kterou bychom nakonec potřebovali, na sobě nejvíce pracoval, Fren, hráč , který nám pomohl k medaili.

Je lepší trénovat ženský nebo učit studenty? (Kosour)
Určitě trénovat, protože pracujete s lidmi, kteří chtějí, což se o některých studentech říci nedá.

Gratuluji k obhajobě třetího místa, jak se cítíte po sezoně, která byla zakončena tímto bronzem? (Martina K.)
Jsem hrozně unavený, ale nesmírně šťastný.

Jak vám bylo, když jste kolem sebe slyšel to, co v Trutnově kolovalo o vaší „trenérské“ práci? Že máte odejít a tak? (Dragoun77)
Samozřejmě to příjemné není, ale jako profesionál to člověk musí umět ustát. V určitém pohledu mě to posílilo.

Jak dlouho myslíte, že budou Žabiny ještě vládnout českému basketbalu? A kdo je pak vystřídá – USK nebo někdo jiný? (Bobr)
Je to vše hlavně o financích. Žabiny určitě ještě budou pár let na špici české ligy a já jsem moc zvědavý, jak na příští sezónu poskládají tým nejen oni, ale i USK Praha, který se snaží je výkonnostně dohonit. Myslím, že díky USK nějaký náboj existuje a to je moc dobře.

Už pár sezon (víc než 10) chodím pravidelně na ženský basketbal. Myslíte, že bych to zvládnul odtrénovat stejně jako vy či snad ještě lépe? Co je vůbec potřeba, aby někdo mohl trénovat 1. basketbalovou ligu žen nebo mužů? (Tomáš, TU)
Nevím, jak byste to zvládl vy, ale viděl byste, že to není žádná legrace. Musíte se během vteřiny několikrát rozhodnout o věci, která může ovlivnit výsledek celého utkání, nebo i celé sezóny. Pro možnost trénovat nejvyšší soutěže je třeba trenérská licence A, která jde získat pouze při denním čtyřletém, nebo dálkovém dvouletém studiu FTVS UK v Praze či v Olomouci se specializací basketbal, a státní závěrečné zkoušky z basketbalu.

Děkujeme, ale nechtěl byste to již v Trutnově zapíchnout? S těma hráčkama, co tady jsou, by se dal hrát lepší basket. Nemyslíte, pane Petrovický? (Jakub bukaj)
Nechtěl!! Právě proto, že se tu dá hrát ještě lepší basketbal, jak říkáte.

Blíží se léto, chystáte se na dovolenou? A kam? (Alenka)
Jedeme s Blankou jako každý rok do Chorvatska, kde už máme známé a potom na týden do Říma, kde jsme ještě nikdy nebyli.

Celý ONLINE rozhovor Z D E ! !