Přestože celý den prakticky propršelo, kilometr a půl dlouhou trasu absolvovalo okolo tří stovek účastníků, převážně z řad zdejší školy. Na akci dorazili rovněž žáci trutnovské ZŠ Komenského. „Pravidelně jsme jezdili na Běh Terryho Foxe do Hostinného. Chtěli jsme trochu zviditelnit město, tak jsem se rozhodli akci zorganizovat v Pilníkově,“ uvedl ředitel školy Rudolf Cerman. Projekt našel podporu i na radnici. „Když už jsme městem, tak ať tady taky máme městské akce,“ dodal starosta František Hubáček.

Běh naděje je spojen s veřejnou sbírkou, jejíž výtěžek poputuje na podporu výzkumu rakoviny. Účastníci ve středu obdrželi čelenky, náramky, trička, čepice nebo propisky s logem projektu. Součástí pilníkovského běhu byl rovněž jarmark výrobků dětí. Vybrané peníze bude použity na adopci zvířete v královédvor­ské zoo.

Běh naděje, jehož hlavním organizátorem je společnost Levity, se v následujících týdnech přesune i do dalších měst regionu. Akce je shodou okolností už dnes na programu v Bernarticích. Počátkem června proběhne v Hostinném, během září pak ve Dvoře Králové, Rtyni v Podkrkonoší a Jilemnici.