Trutnovský starosta a zároveň senátor Ivan Adamec je členem několika dozorčích rad a představenstev společností. Například je členem představenstva statutárního orgánu akciové společnosti Horní Labe, členem v dozorčích radách: Technické služby, Trutnov, s.r.o., Lesy a parky Trutnov, s.r.o., Transport Trutnov, s.r.o. a Městský bytový podnik Trutnov, s.r.o.

„V dozorčích radách společností, v nichž má město spoluúčast, zastupuji zájem Trutnova a má pozice byla schválena orgány města. Není to tedy o přivýdělku, protože finanční odměny dělají v řádech několik tisíců ročně,“ říká Ivan Adamec, který se zřekl platu starosty a za šest let tak ušetřil trutnovské radnici více než dva miliony korun.

Z pozice senátora ODS byl nominován do dozorčí rady VZP. „Sám bych o tento post neusiloval, bylo to ale politické přání strany podpořené souhlasným hlasováním parlamentu. Moje odměna tam se opět pohybuje v řádech desetitisíců ročně. Kvůli tomu jsem však skončil na postu předsedy dozorčí rady akciové společnosti Oblastní nemocnice Trutnov, protože by mohlo jít o střet zájmů,“ dodává Adamec. Ten je ještě z titulu předsedy Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu v představenstvu společnosti Správa železniční dopravní cesty, kde však žádnou odměnu za svou činnost nedostává.

Radní Královéhradeckého kraje Jiří Vambera (ODS) je v rejstříku zaznamenán jako místopředseda představenstva statutárního orgánu společnosti Centrum evropského plánování v Hradci Králové, je členem představenstva statutárního orgánu Oblastní nemocnice Trutnov. Je také členem představenstva statutárního orgánu Zoo Dvůr Králové a působí v dozorčích radách bytového družstva Šestidomí a obecně prospěšné společnosti Filharmonie Hradec Králové. Kromě velmi symbolické měsíční odměny za funkci v družstvu z místa bydliště jsou příjmy radního Vambery za jmenované funkce nulové. „Ručím tam však veškerým rodinným majetkem,“ upozornil Jiří Vambera.

Další krajský radní a starosta Černého Dolu Zdeněk Kraus (SNK) je uveden jako jednatel statutárního orgánu společnosti Kauke–cz. „Se mnou je to jednoduchý. Společnost už pět let neměla žádný obrat. Pak jsem ještě v dozorčích radách divadla Drak a Klicperova divadla, a to zcela zdarma,“ podotkl radní Královéhradeckého kraje Kraus.