V našem regionu si na služby České pošty nijak výrazně občané nestěžují. Výjimkou jsou asi jenom občasné fronty na přepážkách.

Jedním z míst, kde se s nimi setkávají občané poměrně často, je pošta ve Dvoře Králové. „Chodím sem poměrně často, především dopoledne. S tím, že budu čekat, už počítám. I když, je třeba říci, že před několika lety to bylo ještě horší, když byly přepážky určené jen pro určitou službu,“ řekla nám paní Jana. Podle jejího názoru je problémem i velikost pošty. „Je to tu hodně malé, navíc tu jsou ty sloupy uprostřed. Kdybych měla dodržovat požadovanou diskrétní vzdálenost u přepážky, tak to bude ještě horší,“ doplnila.

V minulosti fungovala ve městě ještě pošta na Denisově náměstí. Ta byla ale uzavřena. „Určitě by to možná pomohlo. Ale na druhou stranu, tady je to blízko náměstí a těžko bych hodila jinam,“ uzavřela úvahu jedna z občanek města. O osudu druhé pošty jednalo v minulosti, ale neúspěšně, město s příslušnými orgány.

Připomínky bývají také k doručování balíků. „Stalo se mi to také, že jsem byl doma a našel potom ve schránce lístek, že mi nemohli doručit zásilku,“ sdělil Petr Sokárovský. Jak ale doplnil, šlo spíš jenom o výjimku. „Pokud mi posílají balíky přes zásilkové služby, je to lepší. Šofér mi zavolá a domluví se, kdy budu doma. To by možná mohla pošta také zavést,“ doplnil .

Jedna z připomínek se týkala také reklamních letáků. Jak se ale ukazuje, kromě pošty roznášejí prospekty také soukromé firmy. „Nereagují na nálepku, že je nechci. Jestli to dělá pošta nebo nějakej poslíček, to nevím. Ale štve mě to,“ uvedl rozezlený padesátník ze Dvora Králové.

Pošta v Trutnově je bez komplikací

Hlavní pošta v Trutnově, která je na pěší zóně, problémy s obsoužením zákazníků a s doručením zásilek nemá. „Na poštu si chodím pravidelně vyzvedávat důchod a nikdy jsem se nesetkala s tím, že bych tu musela dlouho čekat. Navíc sem chodím okolo poledne, kdy je tu málo lidí,“ prozdradila jedna ze seniorek, kterou jsme zastihli, jak vychází z budovy pošty.