„V ulici Rudolfa Frimla se buduje nová kanalizace a vlivem silného deště zde došlo k přetečení vody z kanalizační šachty. Velké množství vody s blátem z výkopu směřovalo do kulturního střediska. Vzhledem k tomu, že se jednalo o silný proud, dostala se voda dveřmi do prostoru kulturního střediska,“ podotkl ředitel VAK Trutnov Josef Moravec, který se byl na místě osobně podívat.

Postižena přívalovým deštěm byla také další místa v regionu.

V Horní Brusnici na Královédvorsku ucpala naplavenina mostek přes Brusnický potok. „Prudký déšť zvedl hladinu potoka, voda se rozlila, některé mostky jsou ucpané. Do domů ale voda naštěstí nenatekla. Jsou jen poničené zahrádky,“ konstatoval starosta Horní Brusnice Petr Jiřička.

Voda vytékající z koryta potoku zasáhla také sousední obec Dolní Brusnice. „Hasiči museli evakuovat drobné domácí zvířectvo. Až voda opadne, začnou ji odčerpávat ze zatopených sklepů,“ poznamenal operační důstojník HZS královéhradeckého kraje Martin Nosek. O situaci byl informován také místní starosta Jan Suchý.

Ve Dvoře Králové se propadla část vozovky ve Smetanově ulici. Policisté a hasiči se po prozkoumání situace rozhodli uzavřít celou silnici. Pod vozovkou je totiž díra o rozměrech tři na tři metry. Ta ale není příliš vidět. V otvoru je možné zahlédnout části vodovodního a odpadního potrubí. Místo bylo označeno páskou a dopravními značkami.

„Díra vznikla nejspíše, když praskla kanalizace a podemlela komunikaci,“ uvedla jedna z obyvatelek. Bylo velké štěstí, že se silnice neutrhla pod některým z vozidel. Jedná se totiž o hlavní tah z města na Prahu. Jezdí tudy často i kamiony. Objížďka vede směrem od Prahy na křižovatku mezi Lipnicí a Dehtovem. V lese je třeba odbočit na Bílou Třemešnou a odtud kolem zoo do města. Do ulic kolem Smetanovy ulice se dá vjet Alešovou ulicí. Pro Dvůr Králové to může znamenat výraznou změnu v dopravě.