Největší gymnázium v kraji, na Jiráskově náměstí v Trutnově, přijímá do dvou tříd čtyřletého oboru 60 dětí. Hlásí se jich 62 ze 7 škol. Vzhledem k tomu budou bez zkoušek přijati žáci s dosavadním průměrným prospěchem do 1,25, potvrzuje na webových stránkách vedení školy. Jiná situace je v oboru osmiletém. Na 60 míst se hlásí 94 zájemců ze 14 základních škol. Zkoušek se proto účastnili všichni.
Trutnovská lesnická škola registrovala 62 přihlášek. V prvním kole jich bez přijímaček vzala 30, dalších 29 jich vezme po včerejších písemkách. „Zkoušky žáci psali z češtiny, matematiky a přírodopisu,“ uvedl zástupce ředitele školy Petr Kejklíček.
Ve Dvoře Králové přijalo gymnázium 21 adeptů na základě výborného vysvědčení, ostatní museli na přijímačky. V šestiletém i čtyřletém studiu mají o tři uchazeče navíc. Velký zájem je o hotelnictví na střední odborné škole. „Bereme 30 žáků, zájem projevilo 58 dětí,“ řekl ředitel Petr Vojtěch. Přijímačky se tu nedělají, o přijetí rozhodlo výběrové řízení. V Hostinném se na gymnáziu a odborné škole včera zkoušky také konaly. Zůstalo několik míst, a tak počítají s uspořádáním druhého kola.
Ve Vrchlabí na gymnáziu naplní uchazeči dvě třídy. Jedna bude osmiletého a jedna čtyřletého studia. Celkem bude přijato šedesát studentů. Z toho devatenácti byla přijímací zkouška prominuta.