28. únor – Den bez bankovních poplatků

Před časem vyzval portál www.bankovnipoplatky.com návštěvníky webu, aby hlasovali o nejvhodnějším datu pro Den protestu proti bankovním poplatkům. S přehledem zvítězil 28. únor. Poslední den nejkratšího měsíce byl navržen jako symbol, že bankovní poplatky peníze klientů také krátí. Počínaje letošním rokem tedy můžeme 28. února „slavit“ jako den protestu proti bankovním poplatkům či alternativně jako den bez bankovních poplatků.

 

Karel Dobšíček, Trutnov
My všechny účty doma platíme prostřednictvím telefonního bankovnictví. Například i Inkaso a další faktury, takže nám odpadají peníze za složenky na poště. Tohle je u ČSOB, kde mám účet, zdarma. A to mi vyhovuje. Rozhodně bych banku neměnil.

 

Věra Vágnerová, Trutnov
Já mám účet v Obchodní bance a nemohu si nijak stěžovat. Myslím, že za ty služby se platit prostě musí. Když nějaká banka vystupuje s reklamou, že u ní je to zadarmo, tak mi to přijde podezřelé. Z čeho by pak zaplatila zaměstnance? Poplatky by mohly být nižší.

 

Roman Vágner, Trutnov
Já jsem byl dřív u Komerční banky, teď jsem u GE Money, kde mi přijdou podmínky výhodnější. Co mi obecně vadí, to jsou poplatky za výběry. Hlavně z bankomatů. Když člověk jde do jiné, než do své banky, stojí ho to zbytečně moc peněz. Poplatky bych sjednotil.

 

 

Táňa Bělonožníková, Trutnov
Účet mám u České spořitelny, nějaké poplatky tam registruji. Hlavně výběry jsou strašně drahé. Za výběr do patnáct tisíc korun je to padesátka. A to je fakt velká suma. Na bankovní kartu jsem si však stále nezvykla, do bankomatu proto nechodím.

 

M. Václavíková, Hostinné
Dneska se platí hodně peněz už úplně za všechno, takže mě poplatky v bance ani nepřekvapují. Účet mám u GE Money, vše potřebné hradím pomocí příkazů prostřednictvím telefonu. Vadí mi jen vysoké poplatky za výběry z bankomatů u jiných bank.