Důvodem je paradoxně úspěch z loňského roku. „Závod byl zahrnut do Mistrovství České republiky historických automobilů i do Poháru ČR v rally. Stáli jsme tak před rozhodnutím pořádat náš závod bez sněhu, ale zařazený do prestižních seriálů nebo držet volný podnik, který se může konat v zimním termínu,“ vysvětlila za organizační výbor tajemnice Blanka Hlavatá. Zimní termín nevyhovuje ani historickým vozidlům, která se mají na start také postavit.

„Na náročné trati kolem Trutnova budeme moci vidět vozy známé z rallyových tratí sedmdesátých až devadesátých let minulého století. S největší pravděpodobností bude startovat také loňský absolutní mistr republiky této kategorie Emil Triner na voze Škoda 130 RS,“ prozradila Hlavatá.
Mezi zástupci moderních vozů, které pojedou pohárový závod, bude určitě loňská vítězná posádka, Jiří Tošovský a Tomáš Sláma na vozidle Mitsubishi.

Zařazením závodu do mistrovské a pohárové série ocenila Federace motoristického sportu loňský úspěch, za kterým stojí organizátor HBV Motosport.
Ten se původního nápadu, tedy zimní rally, úplně nevzdal. „Myšlenku na zorganizování dalších zimních závodů neopouštíme. Určitě se na sněhem a ledem pokryté tratě v Krkonoších chceme vrátit. Doufáme, že se najde také dostatek jezdců, kteří budou chtít své umění na zasněžených silnicích předvést,“ doplnila Blanka Hlavatá.

Letošní, druhý ročník Rally Krkonoše se pojede ve dnech 13. a 14. června.