Ti již podali písemnou žádost a předložili podnikatelský záměr. Další zájemce je z Prahy. „Ti si pečlivě mapují situaci a sháněli mnoho podkladových materiálů. Od nich čekáme písemnou žádost v nejbližší době,“ potvrdil starosta Miroslav Vlasák.

Zdravotnické zařízení zaměřené na rehabilitační péči je k prodeji od listopadu. Tehdy zastupitelé schválili podmínky, za kterých k tomu může dojít. Minimální nabídková cena 15 milionů a zachování lůžkové rehabilitace s kapacitou nejméně 50 lůžek po dobu 10 let. Dále předložení podnikatelského záměru a plánu investic na 10 let.

„Před dvanácti lety jsme nemocnici přebírali abychom ji zachránili. To se povedlo a nyní ji ze stejného důvodu chceme prodat. Technický stav objektu i vnitřního vybavení potřebuje velké investice. A to si město nemůže dovolit. Vždyť už jsme do zařízení dali kolem 17 milionů korun,“ říká k situaci starosta Vlasák. Oba návrhy půjdou nejdříve do pracovní skupiny, která připraví doporučení. Konečné slovo ale mají členové zastupitelstva. Jednat o tom budou zřejmě v červnu. Pokud by došlo ke schválení, nový vlastník by mohl zařízení převzít od počátku příštího roku.

„Věřím, že Rehamedica s profesně velmi schopnými zaměstnanci má budoucnost. A poskytuje velký prostor pro další rozvoj. Bez peněz to ale nepůjde. Proto je nutně potřeba silný vlastník, ochotný zde investovat nemalou sumu peněz,“ dodal na závěr starosta Miroslav Vlasák.