Na start závodů, které každoročně na rybnících za Labským mlýnem pořádá hostinská rybářská organizace, se okolo sedmé hodiny ranní postavilo přesně 84 účastníků všech věkových kategorií, což je vyrovnaný rekord z roku 2006. Každý centimetr ulovené ryby v konečném účtování znamenal jeden bod. Ideální klimatické podmínky soutěžícím přály. Víc než polovina závodníků totiž chytila alespoň jednoho šupináče. Nejčastějším úlovkem byly plotice a kapři, vytáhlo se i pár amurů. Po změření ryby putovaly zpět do vody, jak je na podobných akcích běžné.

S triumfu se nakonec radoval Ivo Dufek ze Dvora Králové. Na červy se mu podařilo ulovit deset kaprů a bezmála třicet plotic. „Většinou jezdím po menších závodech. Stihnu tak dva tři do roka. Buďto nechytím vůbec nic, nebo se mi prostě daří,“ sdělil šťastný vítěz. Vedle diplomu si z Hostinného odvezl také hlavní cenu soutěže, a sice motocykl Minicross. „To je určitě nejhezčí cena, kterou jsem kdy vyhrál,“ pochvaloval si Dufek.

Dubnové závody jsou zároveň otevřením rybářské sezony v Hostinném. Od neděle totiž už členové místní organizace mohou na dvojici rybníků za Labským mlýnem, které během jara prošly důkladnou rekonstrukcí, lovit. A že určitě bude co? Letos bylo nasazeno víc než tři tuny ryb.