Výběrovým řízením na dodavatele vnitřního vybavení šaten se blíží k závěru rekonstrukce zimního stadionu. Dokončena má být v červenci.
Celkové náklady na stavbu, která začala v loňském roce, jsou třicet milionů korun. Nová budova vznikla za plochou stadionu a je zapuštěna do břehu pod Valovou uličkou.
Do začátku zimy se podařilo dokončit celou budovu a stavebníci ze společnosti FATO Hradec Králové začali s vnitřními prostory. V současné době dokončují obklady, dlažby a povrchové úpravy. Poslední částí budou venkovní úpravy s fasádou.
Milovníci zimních sportů se tak konečně dočkají odpovídajících šaten a technického zázemí. To zatím stadionu chybělo, návštěvníci museli využívat už nedostačující vybavení a prostory.
Město začalo s rekonstrukcí stadionu před šesti lety. Postupně byla zastřešena ledová plocha, vznikla nová strojovna nebo garáž pro rolbu. Stavba byla kvůli finanční náročnosti rozdělena do několika etap. „Investiční akce má být dokončena do 30. července, po kolaudaci ji převezme správce,“ informoval Miroslav Šnajdr z odboru rozvoje.