Díky hustému sněžení a silnému větru se tvoří sněhové jazyky a je lehce snížená účinnost soli, protože se ztrácí ve zhruba 3 až 5 centimetrové kaši, která na silnicích zůstává,“ řekl dispečer SÚS Trutnov František Záleský. Na silnicích první třídy byli cestáři se sypači od dvou hodin ráno už šestkrát. Strojů je devět a všechny má SÚS permanentně v terénu.

„Situace na horách je zatím stabilizovaná, horší je to například v kopci z Bohuslavic na Markoušovice. Je tam totiž odkloněna autobusová doprava, která vozí cestující Českých drah, které mají z Trutnově výluku. Jeden autobus dokonce spadl do příkopu, ale už je venku,“ dodal Záleský. Problematická je chvílemi situace na Výšince a stav některých silnic na Královédvorsku. „Ten, kdo ještě auto nepřezul na letní pneumatiky,problémy mít nebude,“ dodal cestmistr. Vrchlabsko si zatím se sněžením a větrem poradilo.

A sjízdná je i špindlerovská silnice na Špindlerovu boudu k hranicím. „Dokud se díky větru a sněžení nevytvoří bílá tma, kvůli které není vidět vůbec nic, tak situaci zvládneme. Zatím je vše sjízdné a silničářům ze SÚS navíc vyhrnujeme silnici od Labské přehrady až k poště,“ řekl ředitel Služeb města Špindlerův Mlýn Miroslav Kazda.