Ze Střední odborné školy a odborného učiliště se stává Střední škola informatiky a služeb. Návrh schválilo krajské zastupitelstvo, které je zřizovatelem školy. Změnu iniciovala sama škola, protože lépe vystihuje její zaměření. Od září navíc chystá pro studenty i další novinky. Tou nejpodstatnější je nový obor. „V rámci aplikované informatiky si mohou vybrat studenti zaměření na počítačovou grafiku,“ vysvětlil ředitel Petr Vojtěch. V příštím roce bude také věnována větší péče výuce jazyků. „Pro chemické obory jsme nakoupili moderní přístroje, které jsou běžné jen na vysokých školách nebo odborných laboratořích,“ doplnil Vojtěch. Moderní zařízení nakoupila koncem roku také pro učební obory kosmetička.

Škola nabízí maturitní a učební obory, konkrétně učební obor Kadeřník -kadeřnice a maturitní obory Aplikovaná chemie, Hotelnictví a turismus, Informační technologie, Kosmetička. Od příštího roku navíc chystá škola další obor, který bude zaměřen na cestovní ruch. Škola se připravuje na velké oslavy. Blíží se výročí 120 let od zahájení vyučování Tkalcovské školy, později Střední průmyslové školy textilní a 100 let od založení Veřejné obchodní školy pro jinochy, později Obchodní školy, Obchodní akademie, Středního odborného učiliště obchodního a konečně Střední odborné školy.

Od loňského roku škola také provozuje ubytování vturistické ubytovně a hostelu Student. Vletošním roce měli studenti možnost mimořádného setkání, když obsluhovali při oficiální návštěvě prezidenta republiky Václava Klause a jeho manželky Livie.