Žádný zlyžařských areálů už na internetu neoznamuje „velmi dobré podmínky“, jak dřív bývalo vlednu zvykem. Ioznámení „dobré“ je vmístech sdvaceti centimetry technické pokrývky optimistickým přívlastkem. Některé zníže položených skiareálů musely provoz ukončit nebo omezit. Říkají, že dočasně, a čekají na ochlazení. „Sněhu máme dost, ale prší, tak od pondělka nelyžujeme.

Jak začne mrznout, zase vlek spustíme. Budeme prostě jezdit tak dlouho, jak to půjde,“ řekl zaměstnanec vleku vPetříkovicích uTrutnova. Ani vblízkých Radvanicích na tom nejsou nejlépe. Zatím se tam lyžuje, ikdyž na pouhých patnácti centimetrech. „Obleva trvá už týden. Takových šedesát procent toho, co jsme nastříkali, je už pryč. Zatím jsme však zrušili jen večerní lyžování,“ uvedl Tomáš Karel. Mimo provoz je iKněžický vrch. Omezení hlásí Prkenný Důl vŽacléři, Pěnkavčí vrch a Poniklá. Nejvíce, 60centimetrů sněhu, je zatím na Černé hoře, vHerlíkovicích a na Horních Mísečkách. Oněco méně ve Svatém Petru, ve Strážném nebo Harrachově.

Teploty stoupají nad nulu, včera byl ive vyšších polohách Krkonoš pouze mírný mrazík. Kvůli situaci začali zhor odjíždět předčasně lidé, kteří tu mají zaplacené týdenní pobyty. „Jsou otrávení zdeště, říkají, že nemají, co dělat. Lyžování je nebaví, protože je mokrý sníh. Hodně jich proto hory opustilo,“ informovala Jana Procházková ze společnosti Hotel Group ve Špindlerově Mlýně. Klienti však doufají vochlazení a chumelení, které avizují na víkend meteorologové.

„Už máme další rezervace, Špindl je obsazen tak zšedesáti procent,“ dodala Procházková. Lyžařské školy klienty zatím neztratily. Výuka je totiž většinou předem zaplacená. Probíhá na výše položených sjezdovkách.