Na hřebenech foukalo, ale nejhorší předpovědi se nenaplnily. Před túrami na hřebeny však Horská služba varovala. Kvůli špatné viditelnosti i hrozbám lavin. Značné nebezpečí hrozí například v Labském dole, Kotelních jámách, v údolí Bílého Labe, v Obřím i Modrém dole a na Studničních jámách. Na Černé hoře přibylo skoro dvacet centimetrů. Lanovky i vleky byly v provozu, běžecké tratě v délce 40 kilometrů upravovali průběžně. Kvůli větru však docházelo k rychlému zavátí. Uzavřena byla Černohorská sáňkařská cesta.


V Černém dole napadlo 5 až 7 centimetrů. „Dalo se i uměle zasněžovat, takže podmínky jsou teď velmi dobré, potvrdil Radek Etrych. „S větrem jsme problémy neměli, provoz lanovek nebyl nijak ohrožen,“ potvrdil včera po poledni.


V níže položených střediscích však bojují s akutním nedostatkem sněhu. Mimo provoz je Luisino údolí v Dolním Dvoře a Homole v Poniklé. Jen částečný provoz je možný v Radvanicích v Jestřebích horách. „V Prkenném Dole u Žacléře je zhruba 20 centimetrů. Jezdíme jen částečně, včera ráno něco napadlo ale moc toho nebylo. Ostatní služby jsou návštěvníkům plně k dispozici,“ potvrdil Tomáš Ticháček z areálu Arrakis. Také na nedalekém Bretu je lyžování výrazně omezené. Nejvíce sněhu je stále na Mísečkách, Černé hoře a v Herlíkovicích, kolem 70 centimetrů. Na hřebenech je do 140 centimetrů.