„Zájem o pozemky, na kterých je teď fotbalové hřiště, firma oficiálně projevila. Je to ale už delší dobu. Odhadnout proto, kdy chtějí začít s rekonstrukcí a do kdy tak bude muset dojít k vyklizení plochy, není zatím možné,“ vyjádřil se starosta Jan Sobotka.
Už nyní se však hovoří o místech, kde by mohl nejen stadion, ale i další sportoviště, vzniknout. „Mnoho možností není, a tak jedna lokalita už vytipována je. Konečné rozhodnutí však závisí na více věcech. Například i na územním plánování,“ řekl starosta k určení konkrétního místa.
Ti, kteří přesto doufají, že k rozvoji Škodovky a následné stavbě stadionu dojde, jsou fotbalisté. „Budeme pochopitelně rádi. My bychom na tom vydělali. Nový, moderní stadion, odpovídající současným nárokům, by místnímu fotbalu rozhodně prospěl,“ vyjádřil se prezident FC Josef Stránský.
Pokud jde o financování fotbalového stánku, podílet se na něm bude město i závod Škoda. Termín zahájení výstavby souvisí se začátkem modernizace automobilky. Ta by měla být započata už letos.