Po více než pěti letech totiž stát poskytl městu slíbenou dotaci, nezbytnou pro vznik moderního zařízení. „Pe〜íze jsou na cestě, stavba začíná,“ potvrdila trutnovská místostarostka Hana Horynová.


Na Červeném kopci už jsou patrné první změny související se stavbou moderního sociálního zařízení za necelých 140 milionů korun pro 90 místních seniorů. „Stát poskytne asi 83 milionů korun, město dá zbývajících 57. Letos dáme 25 milionů korun,“ uvedla Horynová. Stavba má být dokončena příští rok. Vyroste vedle nově vybudovaného domu s pečovatelskou službou. Na okraji sídliště tak vznikne v těsném sousedství základní školy komplex pro seniory. Ti tak nebudou odtrženi od reality všedního života, jako v některých jiných podobných zařízeních.


Dosud měl Trutnov k dispozici pouze omezenou kapacitu domova důchodců v Dělnické ulici. Vešlo se tam zhruba čtyřicet seniorů. Až bude příští rok domov na Červeném kopci hotový, přestěhuje se skupina penzistů do nového obydlí. „Na místě současného domova důchodců by mohl být například dům s pečovatelskou službou,“ naznačil starosta města Ivan Adamec.