Rekonstrukce komunikace za více než 104 miliony korun měla začít už loni na podzim. Občané jsou situací znepokojeni a znovu pohrozili blokádou frekventované silnice do Špindlerova Mlýna. Stejnou hrozbou se loni začaly věci hýbat kupředu. „Pak nám z Královéhradeckého kraje přislíbili, že se začne opravovat před koncem roku. Věřili jsme tomu, protože i náš starosta byl členem výběrové komise na dodavatele. Silničáři začali něco vyměřovat, a teď zase vše stojí. Znepokojují nás zprávy z médií, že silnice možná letos nebude. To bychom opravdu zahájili blokádu. A na Špindl proto, aby si nás skutečně někdo všiml,“ řekl za iniciátory protestů Jiří Rieger.

Výběrové řízení, které začátkem října volilo ze sedmi firem, určilo jako dodavatele stavby firmu M – Silnice. Jedna ze zúčastněných společností, S+M Česká Lípa, však podala vůči verdiktu námitku. Dodnes věc řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. „Poslal jsem minulý týden dopis náměstkovi hejtmana Královéhradeckého kraje Petru Kuříkovi s dotazem, kdy bude jasno. Nervozita v obci stoupá,“ upozornil starosta Miroslav Sazeček. Strážský tankodrom komplikuje bezpečnou jízdu a řidiči si na výmolech ničí auta.

„Upřímně řečeno mě to už taky pěkně štve,“ poznamenal Petr Kuřík. „Vina však není na naší straně. I my čekáme na verdikt úřadu. Peníze na opravu jsou zajištěné. Na jaře začneme. Aspoň s přípravami stavby tak, aby letos silnice byla. Lidi naprosto chápu,“ dodal náměstek hejtmana.