V sobotu 7. 7. 2007, kdy do konce roku zbývalo 177 dní, byly obřadní síně v okrese plné svatebčanů. Manželství v den s trojicí magických sedmiček v datu (07/07/07) uzavřelo více než padesát párů. Na trutnovské matrice si dokonce toto datum zamluvili dva Holanďané už loni v létě.


„Byl opravdu rekordní zájem, další zájemce jsme pak už raději přijímali až od začátku nového roku,“ potvrdila trutnovská matrikářka. O deset párů v obřadní síni Bohuslava Martinů se rovným dílem podělili starosta Ivan Adamec a místostarosta Tomáš Hendrych. Dalších devět oddala na radnici zastupitelka města Zuzana Trösterová.


Od rána do večera se oddávalo také ve Vrchlabí. Dvě matrikářky zvládly více než dvacet párů, ostatní zájemce musely už předem odmítat.
Zvýšený zájem o provedení svatebního obřadu zaznamenali rovněž na Královédvorsku. „Čtyři svatby máme v Kuksu, čtyři v obřadní síni a jednu na zahradě v Choustníkově Hradišti,“ řekla místní matrikářka Simona Vykouřilová. Kvůli velkému zájmu se ale lidé většinou museli vzdát časově náročnějších svateb venku.