Jde o odbavovací halu pro cestující na autobusovém nádraží, kterou má doplnit částečně prosklené obchodní centrum s pasáží. První studii má město k dispozici. Zájem investorů, jejichž sesterská irská společnost Prime Hide zpracovává v Trutnově kůže, o pronájem parcel zveřejnilo na úřední desce. „Společnost tam už vlastní osm set metrů. Další plochy si chce pronajmout a po kolaudaci odkoupit. O cenách budeme jednat,“ vysvětlila trutnovská místostarostka Hana Horynová.


Představitelé radnice se netají tím, že je studie, zpracovaná renomovanou pražskou firmou Chapman Taylor, oslovila. Trutnov by měl podle záměru získat už řadu let chybějící zázemí pro cestující, podzemní parkoviště pro 165 vozidel a zřejmě i parkovací místa pro autobusy. Studie je velkorysá a architektonicky zajímavá. „V uvažované hale dvoupatrové budovy by cestující měli mít k dispozici čekárnu, předprodej jízdenek, informační kancelář, veřejné WC i prostory pro hlídané uložení zavazadel,“ doplnila Hana Horynová.


Zvláště architektura zvažovaného přilehlého komerčního objektu je líbivá a navíc se přibližuje vzhledu budoucího multifunkčního centra s divadlem, jehož stavba začne již v druhé polovině roku. Částečně prosklený obchodní pavilon u autobusového nádraží, situovaný ve směru od budoucího divadla přes jednu ulici, zahrnuje i vizuálně přitažlivou pasáž s pojízdnými schodišti. Investoři by rádi pronajímali tyto prostory pro obchůdky, případně kanceláře a netají se plánovanou restaurací a dalším trutnovským marketem.


„Obchodní záležitosti firmy nemůžeme předjímat. Její zástupci jsou však vstřícní k jednání a deklarují, že na všem jsou ochotni se dohodnout. Pro město budou důležité kromě odbavovacího terminálu také podzemní parkovací plochy. Ty patří mezi podmínky, které vymezuje v daném prostoru územní plán,“ zdůraznila místostarostka Horynová.

Radní města vkládají do uskutečnění projektu ještě jednu naději. Investoři totiž předběžně přislíbili, že pomohou vyřešit dopravní situaci v oblasti. „Cílem je, aby lokalita druhého trutnovského náměstí volně navázala na klidovou pěší zónu. Ta by se mohla posunout až do oblasti autobusového nádraží. Jsou tam však komplikace, se kterými se ještě budeme muset vypořádat. Například vyřešit parkování pro lidi, kteří pracují v budově bývalého okresního úřadu,“ dodala Hana Horynová.