Do poloviny října může změnit majitele většina nemovitostí, které patří textilce Tiba. Ta je od letošního jara v konkurzu. Správci konkurzní podstaty se už podařilo prodat závod Zálabí. Nyní nabídl do ražby tři areály ve Dvoře. Od tohoto týdne se navíc mohou zájemci hlásit do výběrového řízení na prodej čtrnácti objektů. Je mezi nimi řada zajímavých objektů.


Ve Dvoře Králové se prodává například bývalá školka v Erbenově ulici, dům ve Verdeku s deseti byty, bývalá jídelna Tiby Pod nádražím nebo dvě ubytovny nedaleko penzionu Za vodou. Ty se v posledních měsících staly sledovanou lokalitou, protože se sem nastěhovalo několik problematických rodin. Vznikaly tu konflikty s obyvateli okolních domů i návštěvníky penzionu.


Další obcí regionu, které se může prodej nemovitostí dotknout, je Mostek. Tady nabízí konkurzní správce do prodeje ubytovnu, která vznikla přestavbou bývalé školky. Majitele také hledá rekreační středisko Lesní Zátiší. K mání budou také dvě horské rekreační chaty v Krkonoších. První z nich je ve Špindlerově Mlýně, v lokalitě Labská.

Druhou horskou chatou, kterou konkurzní správce zařadil do výběrového řízení, je v Horní Malé Úpě. Ceny se různí podle odhadů, nejméně stojí právě chata v Úpě, která je za 200 tisíc, nejvíc požadují za chatu ve Špindlu a v Mostku, kde je minimální cena pět milionů korun. Zájemci o účast musí do 5. října doručil písemnou nabídku organizátorům řízení. Komise bude vybírat zájemce, kteří postoupí do druhého kola.

„V případě, že bude podána pouze jedna nabídka, která bude splňovat náležitosti a bude výběrovou komisí přijata, výběrové řízení končí prvním kolem,“ informoval Jaroslav Huf z Moravolenu Holding, který výběrové řízení pořádá.