Díky restrukturalizaci, která trvala dva roky, se situace zklidnila. Počet zaměstnanců se snížil na 520, přímo ve Dvoře Králové pracuje 300 lidí. Výroba zůstala zachována ve všech třech stupních, textilka tak má přádelnu, tkalcovnu a úpravnu s tiskárnou. Nabídky zákazníkům doplňuje konfekce s kapacitou 15 000 souprav měsíčně, která pokrývá vlastní požadavky a nabízí i práci pro další zájemce.
„Výrobní program zůstal zachován, pouze se přiklonil více k bytovému textilu oproti šatovkám,“ sdělila Alena Sedliská, vedoucí oddělení marketingu. Vedení firmy přesunulo finální výrobu a obchod výhradně do závodu Zálabí. Těmito kroky se stalo Zálabí textilním komplexem s kvalitním technickým vybavením, který je schopný rychle reagovat na požadavky zákazníků. Tedy přesně to, co většina zákazníků v textilním průmyslu požaduje. Díky těmto krokům se daří vyrábět a také prodávat. Prosadit se v konkurenci, především asijských výrobců, je těžké. „Proto se zintenzivňuje práce obchodníků, dealerů i vlastních podnikových prodejen. Podnik se snaží také využívat stále oblíbenější elektronický obchod,“ doplnila Sedliská. Přes řadu problémů, které Tiba v posledních měsících musela řešit, je tak života i konkurence schopná.
Konkurz na textilku vyhlásil v únoru Krajský soud v Hradci Králové, když se vedení nepodařilo přemluvit asi tisícovku věřitelů k soudnímu vyrovnání. Tiba dluží přibližně šest set milionů korun.