Matka Nina totiž byla březí už třikrát, ale vždy musela být mláďata odchována uměle. Nyní se o samečka a samičku stará velice dobře. A je to na nich vidět.

Po čtyřech týdnech měli ošetřovatelé první možnost nové přírůstky změřit a zvážit. „Při pobytu Niny ve výběhu proběhla rychlá kontrola a bylo zjištěno, že se jedná o samce a samičku. Po návratu si Nina koťata olízala a nejevila žádné známky rozrušení. Při další procházce do výběhu o několik dní později ošetřovatelé využili její nepřítomnosti k podrobnější kontrole mláďat. Tygříci byli zváženi, sameček měl 5,75 kilo, samička 5,25 kilogramů a byl odebrán jejich trus. Je zajímavé, že jejich stejně staří nevlastní sourozenci, z dřívějších umělých odchovů, vážili o jeden kilogram méně. I tentokrát proběhl návrat matky ke koťatům v úplném klidu,“ sdělila zooložka Zdeňka Jeřábková. Během poslední březosti byla Nina velmi klidná, a téměř až do porodu byla spojena se samcem.

Na pavilonu šelem byl pro tygřici připraven porodní box, který byl monitorován kamerami, aby ji nic nerušilo. Březost trvala sto deset dní. „Ve večerních hodinách 10. března porodila dvě zdravá koťata a ihned se o ně, k veliké radosti pracovníků zoo, začala sama starat. První čtyři týdny byl stav koťat i samice sledován pouze kamerou, aby měla absolutní klid a krmení dostávala do vedlejších prostot. Přenos z kamery mohli již od porodu sledovat i návštěvníci zoo na televizní obrazovce, umístěné v průchodu pavilonu šelem,“ informovala Jana Myslivečková, tisková mluvčí zoo. První tři týdny se matka od koťat prakticky nehnula, později začala občas přecházet až do vnější expozice i do výběhu. Ošetřovatelé jí postupně dávali maso až do vnější expozice a malí tygříci se sami začali vydávat na své první průzkumné výpravy.

Malí tygříci jsou velmi čiperní a běhají až do vnější expozice. V současné době je tam matka občas kojí. Trojice se stala okamžitě velkým lákadlem pro návštěvníky a u expozice tygrů v Pavilonu šelem stojí často davy. „Pozorovat péči krásné, zdravé tygřice o svá mláďata je opravdu nádherný zážitek pro všechny, i pro pracovníky zoo,“ uzavřela Myslivečková.