Kdy se začnou prodávat vstupenky na programy, které jste u příležitosti oslav do prostor divadla i pod širé nebe zvolili a kolik budou stát?

Prodej vstupenek odstartujeme ve středu 1. září. Zahajovací večer, v pátek 24. září, bude pojat slavnostně, pozvali jsme na něj řadu hostů. Přesto zhruba třetina lístků zůstane na tuto slavnost pro veřejnost v prodeji. Vstupenka na páteční večer, spojený s rautem, přijde na 480 korun. Sobotní program pod širým nebem bude divákům přístupný volně a zdarma, za večerní koncert v divadle zaplatí posluchači 260 korun. Dvě nedělní pohádky přijdou dospělé na 60 a děti na 40 korun. Za večerní představení velkého divadla pak uhradí diváci od 290 do 350 korun podle sekcí, do nichž jsou uspořádána křesla.

Co konkrétně návštěvníci mohou prožít během pátečního večera?

Prvním večerem provede diváky v kukátkové scéně herec Jaroslav Dušek. Prostřednictvím múz a s improvizací sobě vlastní představí divadlo. Nerad bych prozrazoval všechny podrobnosti, protože nám jde o moment překvapení.

Těžištěm oslav pro veřejnost však bude zřejmě sobotní program.

Během soboty se mohou do prostor divadla podívat další zájemci z řad veřejnosti, některé jeho části budou pro tento účel zpřístupněny. Odpoledne ve 14 hodin začne program na prostranství před budovou. Je koncipován tak, aby oslovil co nejvíce návštěvníků z Trutnova a okolí. Lidé uvidí bubenickou show skupiny Tam Tam Batucada i divadelní představení několika souborů. Součástí programu je workshop, při kterém si mohou lidé za asistence Martina Lhotáka a Matěje Formana vyrobit loutky. V návaznosti na to otevřeme v divadelní galerii od 16 hodin výstavu Výprava bratří Formanů. I tam dostanou lidé příležitost tvořit svá dílka, a to linorytem. Večer, ještě před koncertem skupiny Čechomor, na který se bude divadelní scéna měnit ve variantu k stání, chystáme nad Uffem ohňostroj.

Najde se uvnitř v divadle i nějaký prostor pro dětské diváky?

Samozřejmě. Vyhradili jsme jim v neděli dvě představení. Dopoledne mohou vidět pohádku O neposlušných kůzlátkách v podání souboru Buchty a loutky. Odpoledne pohádku Bajaja sehraje Studio Dell´arte.

Na nedělní večer se už milovníci divadla těší, protože zde uvidí poprvé činoherní představení.

Ano, půjde o první činoherní představení v Uffu. Pražská Ypsilonka sehraje dnes už legendární Prodanou nevěstu. Diváci se mohou těšit například na Marka Ebena, Jiřího Lábuse, Jaroslavu Kretschmerovou a další známé osobnosti.

Na jaře jste začali s prodejem předplatného. Jak dnes vypadá situace?

V první skupině předplatného, kde jsou zařazena činoherní představení, máme zcela vyprodáno. Nechali jsme pouze asi patnáct vstupenek k volnému prodeji. Ve skupině divadlo a hudba je ještě k dispozici zhruba padesát kusů předplatného. Mezi osmi tituly, které v sezoně uvedeme, je perličkou například West side story v podání Městského divadla z Brna. Toto představení už je po derniéře a přesto znovu spatří světlo světa v Trutnově. V poslední skupině, divadelních delikates, bych vyzdvihl například kultovní La Putyku nebo Hořícího muže Divadla na Zábradlí. I v tomto případě je ještě předplatné k dispozici, a to zhruba z padesáti procent. Studenti zde mají možnost uplatnit třicetiprocentní slevu. Veškeré předplatné budeme prodávat ještě do 17. září. Pak půjdou vstupenky na jednotlivá představení do volného prodeje. Prodej abonentek je v Trutnově procentuálně výrazně vyšší než v jiných městech. Určitě budeme tedy počet titulů v předplatném doplňovat představeními na volnou kasu.