Snížení rychlosti na třicet kilometrů, půlka uzavřené silnice v délce asi sto metrů a vyfrézovaná vozovka. To čeká na návštěvníky, kteří přijíždějí od Hořic a Prahy. Důvodem je chystané budování plynových přípojek do několika domů. Protože bude třeba vytvořit napojení na hlavní rozvod a vybudovat domovní přípojky, je také nutný zásah do vozovky. „Uzavírka by měla trvat přibližně do 25. května, oficiálně začíná teprve ve středu,“ informoval vedoucí odboru dopravy Ivan Lístek. Výkopové práce by měly probíhat především při krajnicích vozovky u domků.
Přestože povolení k omezení provozu vstupuje v platnost až zítra, komunikace byla částečně uzavřena již během víkendu. Uzavírka jednoho pruhu sice dopravu mírně brzdí, ale komplikace nezpůsobuje. Většina řidičů dodržuje značení. Dvě vozidla se na vozovku vejdou jen ve výjimečných případech. Pokud někdo výrazně překročí předepsanou třicítku, čeká ho za kolejemi nemilé překvapení ve formě vyfrézovaného asfaltu, který není vidět.
Silnice vedoucí na Prahu je poměrně frekventovaná. Pro cestu z tohoto směru do města je možné využít trasu přes Bílou Třemešnou, která se opravovanému úseku vyhýbá.
Komunikaci na hlavní město čeká ještě jedna zatěžkávací zkouška, když sem zasáhne výstavba vodovodu a kanalizace do Lipnice. Také při ní se počítá s uzavírkou několika úseků této silnice. Termíny ale zatím nejsou známé.