Akce Louka plná dětí se konala již pošesté a sjelo se na ni zhruba dvě stě předškoláčků. Hlavním úkolem zábavného odpoledne se stala procházka Zázračným lesem. V něm účastníci nacházeli úkoly s ekologickou tématikou. Například stanoviště pod názvem Hledej si svůj pelíšek přiblížilo život veverek i rozdíly mezi listnatými stromy a jehličnany.

Další zastávka pod titulem Ne vše je dobré naučila rozpoznat jedovaté a jedlé houby. Součástí procházky byla i pavoučí síť nebo bludiště, v němž účastníci dávali dohromady k sobě patřící dvojice fotografií. Například jelena a laň. V kapsáři na stanovišti Lesní poklady poznávali po hmatu schované přírodniny. Šest stanovišť tak představilo řadu zajímavostí o přírodě nejen nejvyšších českých hor , ale i běžného okolí.


„Akce Louka plná dětí má pevné místo v kalendáři s ekologickou tematikou,“ připomněl mluvčí národního parku Radek Drahný. Dodal, že cílená výchova dětí a mládeže k ekologickému cítění je jedním z poslání správců Krkonošského národního parku.