Cílem sdružení je přibližovat českým lidem kulturu a život cizinců, kteří zde žijí a pracují, a najít k nim cestu. Zmíněný letáček, srolovaný do kornoutu s bonbony, obsahuje v češtině psané zajímavosti o Vietnamu, o jeho obyvatelích a jejich zvycích.

Letáčky trhovci a prodejci mohou dále rozdávat svým zákazníkům. „Zavítal jsem tady k několika vietnamským trhovcům a kornout jim nebídl. Ne u všech jsem se však setkal s pochopením. Je vidět, že někteří k nám stále nemají důvěru a nechtějí komunikovat. Nakonec jsem však uspěl u jedné mladé sympatické a vstřícné rodiny s dítětem. Vzali si s úsměvem celou kupu letáčků. Tak teď mají co rozdávat,“ přiblížil své zkušenosti Milan Daniel.

V textu lze nalézt spoustu zajímavostí. Například to, že vietnamština se vyznačuje šesticí různých tónů. Nerozlišuje vykání a tykání. Vztah Vietnamců ke světu neutvářelo křesťanství, ale budhismus. Typickým znakem Vietnamců je pohostinnost. U stolu se chovají uvolněně, aby hostitel viděl, že jsou spokojeni. Dávají přednost lehčí kuchyni a jedí pomalu. Na konci jídla je polévka.

Letáček - kornout ke stáhnutí Z D E ! ! !