Důvodem je snaha současných majitelů historickou budovu zbourat a rozšířit sem parkoviště sousedního supermarketu. Problém se dostal až na jednání zastupitelů. Tady se za záchranu postavili například Ivana Černá nebo Dušan Sedláček. „Myslím si, že bychom měli vstoupit do jednání s vlastníkem a nabídnout mu spolupráci. Vilu máme v územním plánu zanesenou jako architektonicky cennou,“ vysvětlil.

Určitě by bylo špatné, kdyby tato významná součást dějin města zmizela. Navrhl, aby zastupitelé pověřili místostarostu Petra Mrázka jednáním s majitelem o zachování památky. Návrh většina přítomných podpořila. Je ale otázkou, zda bude ještě co zachraňovat. V sobotu dopoledne se ve vile objevili pracovníci, kteří ze zdí v přízemí odstranili dřevěná obložení.

Továrník Josef Sochor byl také velký mecenáš umělců, na jeho vile se s největší pravděpodobností podílel přední architekt Josef Gočár, na výzdobě se měl podílet světově uznávaný sochař Otto Gutfreund. Před rokem 1989 byla v budově mateřská školka. Kolem stavby, postavené v roce 1905 v secesním stylu, je také řada zajímavých stromů. V posledních letech využívali vilu především bezdomovci, kteří některé vnitřní prostory zdevastovali.