A co je důvodem? „ Došlo k poruše na inženýrských sítích. Také jsou v plánu stavební úpravy,“ řekl k nečekané události ředitel nemocnice Josef Šimurda. Ten je ve své funkci od 1. dubna.
Rodičky k porodům a pacientky na lůžkové oddělení nebudou přijímány předběžně do 30. června. „Myslím, že to není vůči budoucím maminkám fér. Otevření na tak krátkou dobu nemělo smysl. Navíc jsem byla v pondělí na kontrole a ani mi nikdo neřekl, abych si hledala jinou porodnici,“ svěřila se Barbora Mathauserová z Prahy.
Na otázku, zda nejsou za dalším uzavřením také personální problémy, odpověděl ředitel Šimurda takto: „To opravdu ne. Naopak. Musíme si teď poradit s těmi, kteří na oddělení po dobu oprav nebudou moci působit.“ Personál se proto bude muset rozmístit v rámci celé nemocnice.
Objevila se také spekulace, že k uzavření došlo po té, kdy nový primář Jan Havlík opustil svou funkci. „To naprosto dementuji. K ničemu podobnému se nechystám. Stavební úpravy povedou k rozšíření, které jsme tady plánovali. Následovat pak bude větší nabídka prováděných zákroků,“ vyjádřil se primář Havlík.