Pro cestující rychlíků a spěšných vlaků směr Jaroměř a Hradec Králové je určena Trasa A. Povede z Trutnova přes Červený Kostelec do České Skalice, bez zajíždění do Starkoče. Odjezdy autobusů trasy A z Trutnova budou stanoveny o necelých 15 minut dříve, než jsou odjezdy vlaků. Trasa B náhradní dopravy bude z Trutnova směrována přes Červený Kostelec, odtud dále na Starkoč. Je určena zejména pro cestující jedoucí do Václavic a do Náchoda nebo Nového Města nad Metují. Autobusy na trase B pojedou z Trutnova o 20 minut dříve.

Náhradní busy za osobní vlaky pojedou jednotně do stanice Starkoč, s odjezdem z Trutnova přibližně o 15 minut dříve oproti odjezdu vlaku.
Stanice Rtyně v Podkrkonoší – zastávka nebude po dobu výluky obsluhována. Místo zastávky Suchovršice se bude nastupovat na zhruba 3 km vzdálené autobusové zastávce „Markoušovice, Sedmidomí“, která spadá pod Velké Svatoňovice. Naopak bude zřízena mimořádná zastávka „Velké Svatoňovice, Valy“ z důvodu možnosti přestupů na autobusy do Úpice.

Na vlaky od Vrchlabí nebudou zajištěny přípoje na náhradní autobusovou dopravu. Z Vrchlabí do Trutnova je nutné použít předchozí spojení o 50 minut dříve s přestupem v Kunčicích nad Labem. Také u vlaků od Svobody nad Úpou nebudou přípoje garantovány. Cestujícím doporučujeme buď předchozí železniční spoje (o hodinu dříve), nebo autobusové spoje.

Ve směru od Teplic nad Metují budou přípoje zajištěny ve stanici Trutnov střed, kromě vlaků s odjezdy z Trutnova střed ve 12:45 a 16:44. Cestující z Úpice směr Hradec Králové přestoupí na náhradní autobusovou dopravu už na zastávce Velké Svatoňovice, Valy. Stejně budou návaznosti zajištěny i v opačném směru.

Pro cestující v Červeném Kostelci, přestupující na vlaky směr Jaroměř doporučujeme využít předchozí spoje k železniční stanici, jedoucí o 15-20 minut dříve. Návaznosti od autobusů z Odolova budou v Malých Svatoňovicích zajištěny na Trutnov, nikoliv však na Červený Kostelec.