Pokud se podaří sehnat dostatek finančních prostředků, mohlo by se toto nestátní zdravotnické zařízení vbudoucnu rozrůst odalší objekty potřebné pro pacienty.

„Chtěli bychom zrekonstruovat budovy bývalého pivovaru a fary, které se nacházejí vedle Domova. Vpivovaru plánujeme vytvořit 15míst pro trvalé bydlení klientů. Prostory fary by pak měly sloužit pro krátkodobější odlehčovací pobyty nemocných,“ informoval nás ředitel Oblastní charity Miroslav Wajsar. Podle jeho dalších slov již vsoučasné době probíhají práce na přípravě projektu opravy bývalého pivovaru a na budovu fary je zatím zhotovena architektonická studie.

„Pokud se zadaří, chtěli bychom mít vpříštím roce kompletně hotové alespoň projekty a poté připravovat žádost oposkytnutí evropských peněz na tuto akci,“ doplnil Wajsar.

Kromě zmíněného by vDomově sv. Josefa mělo vroce 2008dojít dále také kdokončení opravy zahradního domku. Vpřízemí tohoto objektu jsou již zrekonstruované dva chráněné byty a vprvním patře ještě vznikne osm pokojíků pro návštěvy pacientů a pro stážisty. „Dále se chystáme ikzvelebování okolí celého Domova. Umístíme zde nové lavičky, osvětlení a podobně. Na tyto úpravy bychom měli zřejmě získat peníze zČesko–Norských fondů,“ sdělil Miroslav Wajsar.