Znovu do hor nasměrovaly turisty o víkendu krkonošské lanovky v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Velké Úpě a Špindlerově Mlýně, které byly poprvé otevřené po dlouhé zimní sezoně. Místo lyží si mohli návštěvníci hor vyzkoušet koloběžky. Jejich půjčovnu premiérově otevřel SkiResort Černá hora - Pec v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních.

"Horský terén Krkonoš dosud nebyl úplně pro každého. Nyní se na ta nejkrásnější místa Krkonoš dostanete prakticky bez námahy," uvedl Petr Hynek, ředitel SkiResortu Černá hora – Pec. „Pro e-kola jsme připravili několik tras, které cyklisty zavedou z Janských Lázní až na Luční boudu nebo na Malou Úpu a zpět," upřesnil. K elektrokolu dostanou cyklisté podrobnou mapu cyklotras. „Vybrali jsme trasy, které jsou nejnavštěvovanější, s nejhezčími výhledy Krkonoš, a upravili jsme je zároveň tak, aby se na nich cyklisté tolik nestřetávali s ostatními turisty," řekl Jakub Janda, který má horský cyklistický projekt na starosti. Speciální koloběžkové tratě budou označeny šipkami na zemi na asfaltu, jedna vede po Černohorské silnici a druhá přes Modré kameny. Zatímco půjčovna koloběžek v prostoru dolní stanice lanovky v Janských Lázních již byla otevřena a její služby využili první zájemci, elektrokola budou návštěvníkům hor k dispozici na stejném místě od poloviny května. „Začneme 14. května, připravena budou nová kola Scott. Nikdo nemusí mít strach, že by na nich nedojel, jejich dojezd a komfort je opravdu velký," zdůraznil Jakub Janda.

Koloběžky bude možné zapůjčit o prázdninách na dalších dvou místech, přímo na vrcholu Černé hory a také vedle nově budované stezky v korunách stromů na Hoffmanových Boudách, která má být otevřena letos 1. července.

Ve Špindlerově Mlýně nabízejí půjčování elektrokol již nyní, a to v obchodech Špindl Motion.

KRKONOŠSKÉ LANOVKY

Pec pod Sněžkou – Sněžka…jezdí denně
Janské Lázně – Černá hora…denně od 6. května
Portášky (Velká Úpa)…denně
Hnědý vrch (Pec pod Sněžkou)…víkendy, denně od 10. června
Svatý Petr – Pláň (Špindlerův Mlýn)…od 27. května
Medvědín (Špindlerův Mlýn)…víkendy, denně od 19. května