Letošní kulaté číslo je vydávané v rámci Česko – polského projektu Propagace Krkonoš, zaměřeného na rozvoj cestovního ruchu. A s cílem propojit nabídky z obou stran hranice. Projekt je realizovaný mezi Krkonošským národním parkem, Svazkem Krkonoše a Jelenohorským okresem. Na stránkách se proto objevují zajímavosti nejenom z regionu českých Krkonoš, ale i z polské části stejného pohoří a jeho podhůří.

Nechybí tak zmínka o malebných městečkách polských Krkonoš i tamních příležitostech k zimním sportům. Přečtete si i rozhovor se spisovatelkou Boženou Šimkovou, rodačkou z podhůří a autorkou oblíbených večerníčků o Krakonošovi.

„Zájemci také zjistí, jak jsou místní lidé hrdí na své sportovce, kteří reprezentovali Českou republiku na Zimní Olympiádě v Soči. Představíme i knihu o historii lyžování, prostřednictvím čtenářské ochutnávky se seznámíte s někdejším lyžařským vázáním, sněžnicemi a rohačkami, a nahlédnete tak do historie oblíbených sportů na sněhu. Sami se pak můžete osobně vydat za krkonošskými lyžníky, když si je vyhledáte v Kalendáři akcí Krkonoš, kde se v zimě na horách setkávají," připomněla Dáša Palátková ze Svazku Krkonoše.

Do mozaiky historického nahlédnutí také zapadá krátký exkurs mezi zimní horské pohlednice a ukázky tisků. S aktuální nabídkou možností běžeckého lyžování seznámí text pod titulkem Krkonošský lyžařský běžecký ráj s novými trasami.

Nechybí prezentace krkonošských českých i polských sjezdových areálů. Ohlédnutí za dvacetiletým obdobím naplněným intenzivní prací k zajištění denně aktuálních informací jako denním servisu z hor si přečtete v rozhovoru s Milanem Jurdíkem, představitelem firmy Sitour ČR.

Turistické noviny Krkonošská sezona budou na pultech informačních center, na veletrzích a prezentacích, zdarma k dostání začátkem listopadu.