Pořadatelé nejstarší pivařské akce v Krkonoších namíchali pro návštěvníky velice pestrý hudební koktejl. Hlavní hvězdou programu, který úderem sobotního poledne odstartuje revivalová kapela Vaťák, bude legendární bubeník a zpěvák David Koller, který představí průřez ze své bohaté a téměř čtyřicetileté tvorby. Před vystoupením Davida Kollera publikum pořádně rozhicuje duo zpívajících moderátorů Těžkej Pokondr, kapela TH!S s oblíbeným hercem Vojtou Kotkem či soubor The Atavists, který letos získal dva Anděly a v jehož řadách působí bubeník a vrchlabský rodák Adam Jánošík. Program zakončí revivalová kapela Alibi rock z Jilemnice, která v letošním roce slaví 20 let na scéně a jenž z pódia naservíruje největší rockové pecky 60. až 90. let.

"Myslím, že se nám opět podařilo připravit výborný hudební program, ve kterém si najdou to své všechny věkové generace. Krkonošské pivní slavnosti jsou již zavedená značka a dávno překročily hranice Vrchlabí a jeho nejbližšího okolí. Je to svátek lahodného piva, výborné hudby, skvělé nálady a především sousedské sounáležitosti," uvedl pořadatel akce Petr Ticháček.

Pořadatelé samozřejmě i letos mysleli na malé a nejmenší návštěvníky, pro které budou v dětském koutku připraveny Zpívánky s Nikčou plné zpívání, tancování, skákání či malování. Po nich se na scéně představí Čiperkové, což je nejpopulárnější dětská kapela v České republice. Stejně jako jejich rodiče mohou i děti v průběhu celého dne získat věčnou vzpomínku na tuto akci prostřednictvím svých rozpustilých fotek z Fotobedny.

Krkonošské pivní slavnosti jsou především svátkem dobrého piva a jídla. Pod dozorem vládce hor Krakonoše se o zahnání žízně postará nespočet píp ze dvanácti nejen regionálních pivovarů, které doplní bohatá nabídka vín, destilátů, koktejlů i nealko nápojů. Návštěvníci k tomu mohou zakousnout grilované maso, klobásy, steaky, špízy nebo sejkory, borůvkové koláče a další místní dobroty. V programu nebudou chybět ani tradiční tematické soutěže či Škola čepování vrchlabského výčepního mistra Jardy Učíka.

Stejně jako v minulých letech pořadatelé mysleli i na návštěvníky z okolních měst či obcí. Pro ně jsou připraveny zvláštní autobusy, které je během pozdního večera noci budou rozvážet k domovům podle předem stanoveného harmonogramu.

Více informací naleznete na stránce http://www.krkonosskepivnislavnosti.cz/.