Učinila tak kvůli tomu, že dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli na jihozápadním svahu Sněžky nevydržel nápor sněhu a jeden z jeho nosníků prasknul.

close Prolomená lávka v Obřím dole v Krkonoších. info Zdroj: Petr Chmelík zoom_in

"Oprava proběhne v příštích týdnech," uvedl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Lávka přes Rudný potok je umístěna na frekventované, modře značené výstupové cestě z Pece pod Sněžkou na Sněžku. "Lávka je po uplynulé zimní sezoně v havarijním stavu. Jeden z jejích nosníků se pod nápory sněhu prolomil. Proto jsme museli cestu mezi kapličkou v Obřím dole a Obřím sedlem uzavřít," vysvětlil Drahný. "K opravě přistoupíme v nejbližší možné době. Před zahájením letní sezony bude mostek opět bez omezení sloužit návštěvníkům," dodal.

Strážci národního parku postavili nový mostek u Trkače, u historické vodárny pro Sněžku, před dvěma lety.

V sobotu se má konat velký charitativní výstup Na Sněžku pro Evču na podporu šestnáctileté Evy Mrázkové z Prahy, která loni prodělala onemocnění zlatým stafylokokem přišla o obě nohy pod kolenem. Akci organizuje Nadační fond Klapeto Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petrouše. Ti nyní situaci řeší a přes sociální sítě budou informovat o případných úpravách programu. Do charitativních výstupů Klapeta se každoročně zapojuje velké množství lidí. Loni jich bylo více než dva tisíce. Podařilo se jim vybrat ve prospěch zdravotně postižených dětí přes milion korun.

"Bohužel, letošní nadílka sněhu si vyžádala své a KRNAP musel uzavřít cestu mezi kapličkou v Obřím dole a Obřím sedlem. Tedy trasu, kudy tradičně vede náš charitativní výstup na nejvyšší horu Česka. V tuto chvíli jednáme s KRNAP o alternativní trase, kterou zveřejníme! Moc se na vás na všechny v sobotu 25. května v Peci pod Sněžkou těšíme! Naše akce je o překonávání bariér a překáže - nic nás nezastaví," uvedli organizátoři.