"Výstavba pokračuje i přes časovou ztrátu, konečný termín dodržíme," řekl Matoušek. Stavbaři mají hotové svislé konstrukce z železobetonu, příští týden mají v plánu betonáž posledního stropu nad bazénovou halou. "Chceme otevřít v prosinci. Z hlediska ekonomických příjmů je pro nás důležitá zimní sezona," uvedl starosta Vrchlabí Jan Sobotka. Vrchlabské aquacentrum je atypickou stavbou, zapuštěnou do země. Unikátní spodní stavba se skládá ze základových desek ve čtyřech úrovních. Největší bazén bude 6,2 metru pod úrovní země.
Krytý bazén ve Vrchlabí bude mít čtyři plavecké dráhy na 25 metrů, cvičný bazén, relaxační bazén i více než 70 metrů dlouhý tobogán.
Krytý bazén bude mít tři podlaží. V areálu Vejsplachy se lidé dočkají čtyřdráhového plaveckého bazénu, výcvikového bazénu pro děti, relaxačního bazénu s vodními atrakcemi, divokou řekou a perličkovými masážemi, dětského brouzdaliště, vnitřní a venkovní vířivky, tobogán, skluzavky, parní vyhřívací kabiny a občerstvení ve vstupní hale.

"Hotové je založení objektu a svislé konstrukce z železobetonu. V úterý 1. února máme v plánu betonáž posledního stropu nad bazénovou halou. Stavba má zabedněná okna, zakryté fasády a probíhá temperace přes agregáty," popisuje aktuální stav Ondřej Matoušek.
Vybudované jsou už také základy pro tobogán a pro technologie ve druhém podzemním podlaží, ležatá kanalizace splašková a dešťová pod objektem, přípojka splaškové kanalizace, přípojka dešťové kanalizace, přípojka vodovodu, hydroizolace spodní stavby, retenční a dechlorační jímka, vodoměrná šachta, trafostanice.
"Od února počítáme s prováděním parotěsných vrstev, střešních souvrství podle klimatických podmínek a stavebními pracemi uvnitř objektu. Ty budou obnášet montáže nerezových boků bazénu a jejich následné zakrytí, poté lze začít s hrubými skladbami podlah," přibližuje harmonogram vedoucí projektu.

Od dubna čeká stavbaře návrat k pracím okolo objektu, kde budou dokončovat terénní a sadové úpravy, zpevněné plochy, komunikace. "Uvnitř budou pokračovat práce na podlahách, obkladech a omítkách. Poté přijde na řadu instalace bazénové technologie. Na konec srpna plánujeme předání k dvouměsíčnímu zkušebnímu provozu," dodává Ondřej Matoušek.
Město Vrchlabí bude krytý bazén provozovat prostřednictvím nově vzniklé příspěvkové organizace Aquacentrum Vrchlabí. "Na středeční radě města jsme rozhodli o vypsání výběrového řízení na post ředitele. Termín přihlášek bude do konce února. Člověk, který vyhraje výběrové řízení, by měl nastoupit v červenci, aby byl u předávání technologií a zkušebního provozu, který má začít v září, nejpozději v říjnu," řekl starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

Krytý bazén bude mít tři podlaží. Nejnižší patro, druhé podzemní podlaží, bude 8,05 metrů pod zemí. Vůbec nejhlouběji je založena výtahová šachta, 8,95 metru pod zemí. Ve druhém podzemním podlaží se bude nacházet technologická část - sklad chemie, strojovna, výtah, akumulační jímka.
První podzemní podlaží, které bude zapuštěné do země částečně, bude zahrnovat halu, výtah, sklady, šatny, toalety, sprchy, bazénovou halu, dojezd tobogánu, rozvodnu, relaxační zónu, zázemí plavčíka, strojovny, venkovní terasu, sauny. V prvním nadzemním podlaží se objeví venkovní sezení, recepce, bar, toalety, kanceláře, výtah a nástup do tobogánu.

"Dvě podlaží jsou zapuštěná pod zem, fasáda bude nakloněná, okna kruhová v monolitu. Bazénové vany budou nerezové, doplní je venkovní tobogán. Bude to pěkná stavba, která pěkně zapadne k místnímu rybníku," upřesnil Ondřej Matoušek z firmy Metrostav DIZ, která aquacentrum staví.
"Stavba se podle mého názoru velmi hodí do areálu Vejsplachy. Obzvlášť v zimě bude působivý pohled z krytého bazénu na zamrzlý rybník a bruslaře," dodal.
Kapacita bazénu bude 186 míst, denně by se v něm mohlo pohybovat zhruba pět stovek lidí. Město už má stanovenou sazbu za vstupné. Za 1,5 hodiny zaplatí návštěvníci 150 Kč, zvýhodněné vstupné má být 85 Kč.
